Samsung představil dlouho očekávaný rozkládací telefon/tablet

Sdílejte s ostatními

Na včerejší konferenci představil Samsung “budoucnost technologie displejů mobilních zařízení”, v podobě rozkládacího telefonu s ohebným OLED displayem, který po rozevření poslouží jako tablet. Tento typ ohebného displeje odolného proti opotřebení rozevíráním Samsung pojmenoval “Infinity flex display”. Samsung označuje technologii za “milník” ve vývoji mobilních zařízení. V rozevřeném stavu má hlavní displej 7,3 palců. Podle Justina Denisona, šéfa marketingu pro mobilních zařízení, začne Samsung s výrobou zařízení s tímto typem displeje v horizontu několika měsíců.

Výsledek obrázku pro samsung flex display gif

Zařízení samotné nevypadá ve složeném stavu nijak převratně, přední displej je v porovnání k velikosti přístroje menší, než jsme zvyklí a celé zařízení je hodně “tlusté”. Není se samozřejmě čemu divit, oproti klasickým smartphonům tento přístroj ukrývá další velký displej, navíc ohebný. Také je potřeba říct, že se zatím jedná pouze o prototyp a finální produkt bude mít pravděpodobně vylepšený design. Samsung proto záměrně přístroj představil pouze v rychlosti a nepříliš osvětlený – představen byl tedy spíše koncept, než přístroj samotný. Smyslem konference bylo nastartovat úvahy vývojářů o možnostech využití tohoto nového konceptu. Další informace, technickou specifikaci přístroje a hlavně jeho finální podobu Samsung pravděpodobně představí na veletrhu CES v LasVegas v Lednu 2019.

Samsung se tedy soustředil především na specifika vývoje aplikací, které mohou nově využít možnosti rozevíracího displeje. Přístroj dokáže rozběhnout až 3 aplikace zároveň, bez nutnosti přeskakování mezi nimi (přímo na velkém displeji).  Spolu s novým zařízením tak Samsung ve spolupráci s Androidem představil také nové uživatelské rozhraní One UI, který pokračuje v trendu zjednodušení ovládání a minimalismu.

 

Zajímavé bude, jak se Samsung vypořádá s napájením – display totiž ubírá místo na baterii a zároveň bude potřebovat její vyšší kapacitu. Doufejme, že si Samsung s těmito výzvami poradí a za několik měsíců nabídne opravdu výjimečný přístroj bez nutnosti velkých kompromisů.

 

 

Kompletní video z konference je dostupné na youtube zde:

Sdílejte s ostatními

Napsat komentář