Philips hue – tipy a triky, nejlepší aplikace

Sdílejte s ostatními

Možnosti využití chytrých žárovek Philips hue jsou omezené prakticky pouze fantazií vývojářů. V tomto článku přinášíme Philips hue tipy a triky pro tyto prémiové chytré žárovky. Využijte jejich potenciál naplno!

Ovládejte světla přes počítač

Pokud zrovna sedíte u počítače, pak je několik kliknutí myši nejspíše nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak ztlumit, vypnout, nebo zapnout světla. Možností je několik, nejjednodušší způsob je instalace pluginu do internetového prohlížeče. Doporučujeme například jednoduchý plugin ChromeHue, který je v základní verzi zdarma. Plugin podporuje prohlížeče Chrome (ke stažení zde), nově také Firefox (ke stažení zde). Plugin umí všechny základní funkce, jako stmívání, změnu barev, ale také vytváření skupin světel, nebo spuštění barevné smyčky. Podmínkou je pouze připojení počítače ve stejné síti, kam máte připojen váš Philips můstek.


Synchronizace Philips Hue s hudbou

Jednou z pokročilých funkcí, kterou světla Philips Hue umožňují, je synchronizace s hudbou. Jednoduše si stáhnete aplikaci, která tuto funkčnost podporuje (například Hue Disco – pro Android zde, pro iOS zde). Aplikaci pouze spárujete s Hue můstkem a je hotovo. Aplikace využívá mikrofon vašeho telefonu k synchronizaci Hue Světel s libovolnou hudbou/zvukem.

PS: Tato funkce vyžaduje můstek Hue bridge verze 2.0


Ovládání světel přes chytré hodinky

Dalším způsobem, jak si ovládání světel Philips Hue doma zjednodušit, je ovládání pomocí aplikace v chytrých hodinkách. Chytré hodinky s operačním systémem WearOS, nebo Apple Watch umožňují dokonce hlasové ovládání propojených světel (prostřednictvím chytrých asistentů Google assistant/Siri). Hodinky s operačním systémem Tizen (Galaxy Gear 2, Gear 3..) mohou ovládat světla prostřednictvím aplikace třetí strany, například Philips Hue Remote (vyhledejte přes Galaxy apps) – cena 85,- Kč. Pro hodinky s operačním systémem WearOS je dostupná například aplikace Hue Wear (stáhnout na Play store zde). Pro Apple watchOS umí světla ovládat např. aplikace Huemote, ke stažení zde.


Synchronizujte barevná Philips Hue s obrazem

Pokud se vám zamlouvá technologie Philips Ambilight, kdy barevné LED pásky některých Philips televizí promítají za televizor stejnou barvu světla, jako má nejbližší okraj obrazovky, určitě vyzkoušejte aplikaci Hue Sync. Funguje to podobně, jen místo integrovaného LED pásku využijete libovolná barevná Philips Hue světla. Tato světla pak budou v reálném čase (Philips usiluje o minimální lag) promítat stejnou barvu, kterou právě zobrazuje váš monitor/TV. Aplikaci můžete stáhnout zde:

     

PS: Tato funkce vyžaduje můstek Hue bridge verze 2.0


Simulátor války – Hue Warzone

Tato zajímavá, jednoduchá, jednoúčelová, ale velice zábavná aplikace nejdříve rozezní sirénu a následně ve vašem bytě/ domě rozpoutá “virtuální peklo”. Aplikace simuluje střelbu a občasné výbuchy, doprovázené světelnými efekty připojených Philips Hue světel. Určitě doporučujeme vyzkoušet. Zatím jen pro Android.

Stáhnout můžete zde


Příjemné probuzení – simulace slunce

Jedná se o přímou funkcionalitu nativní aplikace “HUE”, která se hodí především v zimních měsících, kdy slunce vychází poději, než potřebujete vstávat.  Můžete si nastavit čas, kdy se má začít “rozednívat virtuálně”. Prakticky to znamená, že se světla ve stanovenou dobu postupně rozsvítí na 1% jasu a během nastavené doby (například 30minut) se postupně jas zvýší až na 100%. Tělo tak má pocit, jako by vycházelo slunce a proto se vám bude pocitově vstávat snadněji. Dle našich zkušeností to skutečně funguje.


Máte rádi bouřky?

Aplikace “Thunderstorm for Hue” vám dokáže simulovat bouřku, včetně zvukových efektů. Odkazy pro stažení jsou zde:

 

 

 


 

Sdílejte s ostatními

Napsat komentář