Nejlepší VR hry na PC 2021

Sdílejte s ostatními

Jaké jsou nejlepší VR hry na PC 2021? Přinášíme seznam nejlepších her pro Oculus Rift, Oculus Quest 2, Valve Index a HTC Vive (a další). Tento článek přináší seznam těch nejlepších zážitků, které jsou dnes ve virtuální realitě dostupné.

Nejlepší PCVR hry:

Bezkonkurenčně nejlepší hra a naprostá nutnost každého fanouška virutální reality a 1st person stříleček. Hororově laděná klasika od vývojářů Valve dějově spadá mezi herní klasiky Half Life a Half life 2, po incidentu Black Mesa. Hra nabízí vyváženou kombinaci interakcí  s okolím, řešení různých puzzlů,  prozkoumávání světa a nemilostrdného boje.

Můžete například v pokleku mířit skrze mezeru v polorozpadlé stěně a docílit tak téměř nemožné střely. Využít ve svůj prospěch můžete také různé předměty, například zmást nepřítele odhozenou skleněnou lahví. Způsobů interakce s okolím je opravdu ve hře nepřeberné množství.

Všechny tyto interaktivní a mnohdy průkopnické prvky hry navíc spojuje dohromady silný příběh, který zážitek ze hry ještě více umocňuje. Není tedy proč čekat, pořídit si VR (například Oculus Quest 2) stojí za to už jenom kvůli této jedné hře.

 


2. Microsoft flight simulator + VR

Pokud jste fanoušci létání, letecký simulátor od Microsoftu ve VR nabízí ten nejrealističtější možný zážitek hned po skutečném létání.

Hra nabízí neuvěřitelnou míru detailu zpracování terénu, využitím reálných podkladů Google maps a umělé inteligence k dokreslení chybějících informací.

Hra nabízí opravdu skvělý pocit z pilotáže malých i velkých letadel a velkou míru nastavení, včetně obtížnosti a ovládání. Perfektní jsou i modely letadel, včetně kokpitů.

Možná to zní až neuvěřitelně, ale hra pracuje také s reálným počasím, včetně povětrnostních podmínek.

 


Asgard´s Wrath je první hra svého druhu, pokud jde o spojení VR a způsobu vyprávění příběhu. Hra je plná podzemních katakomb, labyrintů a side questů.

Asgard’s Wrath také nabízí celkem  10 různých zvířecích společníků, kteří vám pomíhají na vaší cestě. Velkou devizou hry je také perfektně intuitivní user-friendy ovládání.

Asgard´s Wrath na Oculus Store

Tato pohlcující zombie hororová hra o přežití vás chytne a nepustí. Walking dead: Saints and sinners nabízí více způsobů, jak řešit úkoly, obrovským arsenálem zbraní a propracovanou mechanikou soubojů.

Velmi dobře technicky zpracovaná hra, ve které máte obrovskou volnost, ať už prohledáváte okolí, nebo hledáte kreativní způsoby likvidace nemrtvých “chodců”.

V rytmické klasice Beat saber sekáte kostky dvěma barevnými laserovými meči. Většina kostek se musí trefit z určeného směru, který je na kostce vyznačen. Navíc se občas musíte vyhnout překážce, buď nakloněním, nebo podřepem.

Tento celkem jednoduchý koncept skvěle funguje v kombinaci se skvělou hudbou, když se na vás kostky valí přesně v rytmu písničky.

Nejenom že je tahle hra zábavná sama o sobě, je to navíc skvělý způsob, jak si při hraní zacvičit. Spousta hráčů se dokonce chlubí zhubnutím právě díky Beat Saberu.

K tomu všemu hra nabízí celou řadu herních režimů a nastavení obtížností, můžete hrát připravenou kampaň, nebo změřit síly s jinými hráči v online multiplayeru.

Pavlov VR je zjednodušeně řečeno “CS GO pro VR platformu”. Některé komunitní mapy byly dokonce vytvořeny přímo zkopírováním map Counterstriku. Stejně jako její předloha, tato hra nabízí celou řadu herních režimů, jako Deathmatch, Search and destroy, gun game a dapší.

Vývojáři hru nadále rozvíjejí a v rámci updatů tak přibývají nové zbraně, modely a možnosti, jako kooperace v tanku apod.

 

7. Boneworks

Boneworks se v mhoném inspiroval společností Valve a sérií Half Life. Zakládá si především na dokonalé fyzice, kterou zapojuje do řešení úkolů ve hře. Vaše vlastní kreativita tak dělá hru zajímavou. Boneworks v mnoha ohledech posouvá hranice VR. Do soubojů například zapojíte celé tělo, nejen ovladače.

Hra nabízí samostatnou kampaň i další herní módy, jako Arena a obzvlášť zajímavý sandbox. Boneworks je maximálně interaktivní, zábavný a pohlcující a určitě se nebudete nudit ani při opakovaním hraní.

8. Moss

MOSS je jediná hra na seznamu, kde nehrajete z pohledu hlavního protagonisty, nýmbrž “z nadhledu”. Hra je tomto, i v mnoha dalších ohledech opravdu unikátní.

Tvůci z Polyarc si zakládá si hlavně na silném příběhu a celkovém estetickém zpracování. MOSS má skvělý sound design, propracovené osvětlení každé scény, výborně pracuje i s úhlem kamery. Při hraní si připadáte jako uvnitř úžasného pohádkového světa, jako z obrázkových knížek.

9. Tales of glory

Pokud vás někdy lákalo zažít pocit středověké bitvy, tak teď máte možnost. Tales of Glory nabízí více, než 30 hodinovou kampaň. Bojovat můžete na více než 30 bitevních polích, zabrat pobřeží, ubránit hrad a zkrátka porazit své protivníky znova a znova.

Hra má propracovaný systém náhodného generování prosředí, takže každá z vašich bitec bude unikátní. Vše je podtrženo realistickou fyzikou, která zaručuje pohlcující zážitek ze soubojů.

Tales of glory na Steamu

10. Lone echo

Lone Echo se odehrává na palubě vesmírné lodi na oběžné dráze kolem planety Saturn. Nabízí téměř fotorealistickou grafiku, volnost pohybu a skvěle vyladěné intuitivní ovládání. Interaktivní dialogy a skvělý příběh dále podporují skvělý zážitek ze hraní. Na pohyb v nulové gravitaci ve VR si rychle zvyknete.

Pokud jste fanoušci SCI-FI zánru a VR, pak by vás tahle hra neměla minout.

Lone Echo na Oculus Store

Pokračovat na článek Srovnání PCVR headsetů

Sdílejte s ostatními

Napsat komentář