Nejlepší VR aplikace a hry pro Android/iOS 2019

Sdílejte s ostatními

V tomto článku jsme pro vás vybrali to nejlepší VR aplikace a hry pro Android/iOS za rok 2019. Kvalitní VR obsah si můžete dopřát přes mobilní telefon, bez nutnosti kupovat drahé alternativy, jako HTC Vive, PS4 VR, nebo Oculus Rift.

Trinus VR (Android/iOS)

Zahrejte si téměř jakoukoliv PC hru ve virtuální realitě bez nutnosti koupě drahého hardwaru. Aplikace Trinus VR bezdrátově propojí váš mobilní telefon s počítačem. Aplikace podporuje snímání pohybů hlavy v podstatě nahrazuje myš. Nejlepší efekt tak docílíte ve hrách typu FPS. Zkoušeli jsme například Far Cry 3, nebo Witcher 3. Vše funguje až překvapivě dobře. Jelikož se obraz přenáší přes wifi, musíte samozřejmě počítat s určitým zpožděním při vykreslení. Pokud vlastníte rychlejší router, neměl by to být výrazný problém, nicméně na multiplayer to ani tak nebude. V případě pomalejšího routeru doporučujeme snížit rozlišení, pro zachování plynulosti.

Jak to funguje? V první řadě potřebujete nainstalovat do PC Trinus server, následně do telefonu stáhnout aplikaci Trinus VR. Omezená verze (Lite) je zdarma, ale hraní je časově omezeno. Aplikace pro telefon jsou dostupné zde:


VaR’s VR Video Player (Android)

Univerzální VR videopřehrávač pro Android. Podporuje neomezené přehrávání téměř všech VR formátů videa (statická, dynamická, 3D, 180/360 atd.). Podporuje také sledování hlavy, takže se ve videu můžete “rozhlížet” (tato funkce lze vypnout). Stahovat můžete zde (pouze Android):


Star Chart VR (Android/iOS)

V této naučné simulační hře můžete objevovat sluneční soustavu s přesným umístěním astronomických těles. Jde o pohlcující VR zážitek, obzvláště pro fanoušky astronomie. Stahovat můžete zde:


Mekorama VR (Android/iOS)

Mekorama je 3D logická hra, nově také ve VR verzi. Kontrolujete v ní malého robota, kterého musíte dostat z místa A do místa B a překonávat přitom různorodé překážky. Hra má hezkou grafiku a ovládání robota ve VR je opravdu zábavné. V tomto žánru jde určitě o nejlepší hru pro VR na telefonech. Hra je nicméně určena pro platformu Daydream, takže budete potřebovat daydream ovladač. Hru můžete stáhnout zde:


Virtual Virtual Reality (Android)

Tato hezká a Googlem oceňovaná hra (Google Play Award) určitě stojí za vyzkoušení všemi VR fanoušky. Hra se odehrává ve virtuálním světě, kde začínáte jako nový zaměstnanec firmy Activitude, sci-fi továrna poskytující služby klientům s umělou inteligencí. Hra nabízí spoustu dalších zábavných “miniher” a viruálních světů. Stahovat můžete zde:


Twilight Pioneers (Android)

Jde o plnohodnotné RPG ve VR ve fantasy světě plném magie. Hra nabízí pohlcující zážitek z VR s využitím daydream ovladače. Můžete zde používat spoustu různých zbraní, plníte strhující mise a prozkoumáváte magický VR svět. Grafika je nadprůměrná a připomíná spíše konzole, než hru na android. Stáhnout můžete zde:

 


Firefox reality (Android)

Zdroj: https://blog.mozilla.org

Webový prohlížeč od základu vytvořený týmem Mozilly na míru technologii VR. Přepracována byla navigace, virtuální klávesnice, způsob vyhledávání i možnosti hlasového vstupu. Jako většina aplikací v tomto článku vyřaduje platformu Google Daydream, tedy i speciální daydream ovladač.

Zdroj: https://blog.mozilla.org

Od prvního spuštění aplikace je uživatel zahrnut bohatými možnostmi pohlcujícího obsahu přímo v prohlížeči, ať už se jedná o různá virtuální prostředí, hry, nebo videa. Aplikace je ke stažení zdarma zde:


Sdílejte s ostatními

1 komentář u „Nejlepší VR aplikace a hry pro Android/iOS 2019“

  1. Pingback: 10 nejlepších VR aplikací a her pro Android/iOS – TechTips.cz

Napsat komentář