Nejlepší technologická videa na youtube

Sdílejte s ostatními

V tomto článku jsme pro vás vybrali zajímavá videa na youtube, které ukazují nejnovější technologie ze světa robotiky, VR a výpočetní techniky.

Rukavice pro virtuální realitu, která do hry zapojí váš hmat

Tato high-tech rukavice vám umožní “cítit” v ruce virtuální objekty. Při stisknutí virtuálního objektu rukavice vytvoří odpor, který simuluje přítomnost předmětu ve vaší ruce. Když v ruce držíte virtuálního pavouka, cítíte na své dlani každou jeho zvlášť (rukavice má zhruba 120 tlakových bodů. Rukavice se umí také zahřát pro simulaci horkého předmětu.

.

Bezdrátové nabíjení pomocí magnetické indukce

Tato technologie umožňuje nabíjet přístroje vzduchem, za předpokladu přímé viditelnosti vysílače a senzoru v zařízení (nelze tedy například nabíjet telefon v kapse). Technologie využívá silný infračervený paprsek namířený přímo do receptoru v zařízení.

.

360° “běžecký pás” pro virtuální realitu

Video ukazuje jednu z variant vícesměrových pásů, díky kterým se můžete pohybovat ve virtuálním světě.

.

Kvantový počítač

Kvantové počítače využívají ke kalkulacím výsledku fyzikální principy superpozice částic a kvantové provázanosti. Specifické typy úloh tak dokáží řešit řádově rychleji, než konvenční počítače. Video ukazuje současné možnosti a omezení této technologie.

.

Roboti z Boston dynamics

V tomto videu je malá ukázka, čeho jsou dnes schopní roboti. Nechybí běh v terénu, přeskakování překážek, nebo dokonce salto vzad:

Sdílejte s ostatními

1 komentář u „Nejlepší technologická videa na youtube“

  1. Pingback: Nejlepší horory v roce 2018 – TechTips.cz

Napsat komentář