Nejlepší Google home tipy a triky

Sdílejte s ostatními

Chytrý asistent Google home je zatím dostupný pouze v angličtině, kromě wifi volání jsou ale v Česku k dispozici téměř všechny jeho funkce. Přinášíme vám ty nejlepší Google home tipy a triky, které možná neznáte – zkrátka seznam toho nejlepšího, co váš domácí asistent dokáže.

 


Ovládejte světla hlasem

Po připojení “chytrých” žárovek (nejrozšířenější jsou žárovky Philips hue) můžete nejen zapínat a vypínat světla hlasem, ale také nastavit jejich jas, barvu, teplotu barev apod. Příklad příkazu: např “OK Google, turn on all lights”, nebo “Dim the kitchen lights to 50%“. Základní balíček dvou chytrých žárovek a HUBu lze pořídit již od 1200,- např. zde. Existují však i různé levnější alternativy, například chytré žárovky ikea.


Google home dokáže najít váš ztracený mobil, nebo tablet

Stačí, když bude připojený na domácí wifi. Stačí říct “OK google, find my phone” a za pár vteřin mobil začne vyzvánět. Google home si pamatuje až tři poslední připojené zařízení.


Ovládejte svou TV hlasem

Pomocí připojeného zařízení google chromecast můžete vypínat/zapínat televizi hlasem, pouštět youtube videa a mnoho dalšího. Příklad příkazu např. “Ok google, play reccomended youtube videos on living room TV”

 

Google vás pobaví svou nekonečnou zásobou vtipů

Stačí říct frázi “OK Google, tell me a joke”, nebo alternativně “OK Google, make me laugh” a váš asistent vás zaručeně pobaví.


Integrace s kalendářem Google

Google home dokáže pracovat s vaším Google kalendářem, stačí se zeptat např “Whats on the agenda?” nebo “Tell me about my day” a váš asistent vám vyjmenuje všechny dnešní schůzky.


Relaxační hudba

Pomocí příkazu “OK google, play forest sounds” nebo “Play river sounds” vám google home navodí příjemnou relaxační atmosféru za několik vteřin. Úplný seznam relaxačních možností je zde.


Google  home vás probudí oblíbenou písničkou

Nastavte si alarm s oblíbenou písničkou, stačí říct “Hey Google, set an alarm for 8 a.m. that plays….”


Hustota dopravy

Pokud máte ve službě Google maps nastavenu adresu domů a do práce, stačí se zeptat: “Hey Google, How long is my commute?” nebo analogicky např. “Hey Google, How is the traffic on my way to work?” a Váš asistent Vám nejen podá hlášení o momentálním stavu dopravy, navíc vám rovnou pošle trasu do telefonu (pokud byste do práce sami netrefili 🙂

pokračujte na článek Co všechno můžete doma ovládat hlasem?

Sdílejte s ostatními

Napsat komentář