10 nejlepších splitscreen her na Playstation 4 (PS4)

Sdílejte s ostatními

Výběr 10 nejlepších “splitscreen” kooperačních her pro 2-4 hráče na Playstation 4 (PS4), které si můžete zahrát společně s kamarádem, dětmi, nebo drahou polovičkou. Tyto hry se taky někdy označují termínem “Couch co-op”.

Obsah:
1. A way out
2. Overcooked 2
3. Resident Evil 6
4. Lego série (např. Batman 3, Harry Potter, Avengers, Star Wars…)
5. FIFA 2020
6. Diablo 3
7. Unravel Two
8. Borderlands: The Handsome Collection
9. Rocket League
10. Tekken 7
11. (bonus:) Call of Duty: WWII
1. A way out

★★★★★★★★☆☆ 8,3/10

Unikátní koncept hry, která byla od základu vytvořena pouze pro režim dvou hráčů. Odehrává se v prostředí věznice, ze které se musíte dostat. Hra byla režírována filmovým režisérem a každý záběr kamery je tak pečlivě zpracován, což přidává na výsledném filmovém dojmu. Velký důraz byl kladen také na komunikaci obou hráčů. Hra se hraje v režimu tzv. “dynamického” splitscreenu, výřez se tedy dynamicky mění v závislosti na momentální důležitosti situace daného hráče. Každá scéna má několik různých vyústění, které závisí na vašich rozhodnutích a spolupráci.

koupit můžete např. zde


2. Overcooked 2

★★★★★★★★☆☆ 8/10

Overcooked (1 i 2) je úžasně zábavná hra, která přizpůsobuje náročnost úkolů počtu hráčů. Ovládáte 1-4 kuchaře, kteří postupně odbavují příchozí objednávky. Je potřeba jídlo nakrájet, uvařit, servírovat, umývat talíře, zkrátka dělat vše, co je v kuchyni potřeba. Občas vám nachystané věci ukradne myš, někdy se zase celá kuchyň změní pod rukama. Design jednotlivých úrovní je takový, aby se pro splnění úkolů muselo promyšleně spolupracovat.

Koupit můžete zde:


3. Resident Evil 6

★★★★★★★★☆☆ 7,9/10

Pohlcující, hororově laděná hra s režimem pro dva hráče (formou splitscreenu). Singleplayer kampaň není sice žádná hitparáda, ale hra pro dva hráče určitě stojí za to.

Koupit můžete zde:


4. Lego série (např. Batman 3, Harry Potter, Avengers, Star Wars…)

Všechny Lego hry pro PS4 nabízejí režim kooperačního multiplayeru. Vaše postavičky ovládáte na stejné obrazovce, když se od sebe vzdálí, kamera se vzdálí, aby byli oba vidět (viz video). Pro děti je tato hra skvělou volbou.

Koupit můžete zde:


5. FIFA 2020

Herní sérii FIFA není potřeba příliš představovat. Poslední instance série přináší celou řadu vylepšení v oblasti hratelnosti i grafiky. Oproti předchozím ročníkům hra přináší zpomalení hry, pokročilé kličky a triky s míčem. Slíbeny jsou také vylepšené herní prvky, jako safe dribbling (lepší možnosti oklamání soupeře), Controlled Tackling (větší kontrola při napání), Set Pece Refresh (vylepšené přímé kopy a penalty), nebo Composed Finishng (realističtější střely na bránu).

Koupit můžete např. zde:


6. Diablo 3

★★★★★★★★★☆ 9,3/10

Legendární hra Diablo nabízí možnost kooperace až 4 hráčů na jedné konzoli. Přestože jde o hru typickou rychlým “klikáním”, ovladatelnost na konzolích je překvapivě výborná, někteří hráči dokonce tento způsob ovládání preferují. Navíc hra nabízí ve verzi pro PS4 spoustu různých doplňků a herních prvků.

Koupit můžete zde:


7. Unravel Two

★★★★★★★☆☆☆ 8,3/10

Unravel je promyšlená nostalgicky laděná atmosférická hra s pěknou grafikou a pozorností k detailům. Ovládáte zde malé namotané panenky, které používají provázek, ze kterého jsou spletené k řešení postupu prostředím. Při hře ve dvou si vzájemně pomáháte při překonávání překážek a spolupracujete na postupu v jednotlivých úrovních.

Koupit můžete zde:


8. Borderlands: The Handsome Collection

★★★★★★★★☆☆ 8/10

Komixově laděná 3D FPS střílečka s možností hrát v režimu splitscreen.

 

Koupit můžete zde:


9. Rocket League

★★★★★★★★★☆ 9,3/10

Rocket League je futuristická sportovně-akční hra, ve které ovládáte speciální vozítka schopná narážet do obřích míčů a sázet úžasné góly. Hra nabízí možnost hraní v režimu splitscreen až pro 4 hráče, offline i online.

Koupit můžete zde:


10. Tekken 7

Klasická svižná bojovka poháněná fotorealistickým Unreal Enginem 4. Ohromující souboje v příběhové linii s inovativními bojovými mechanikami. Hra má nejvíce možných pohybů postavy na světě. Více než 30 hratelných postav.

Koupit můžete zde:


11. (bonus:) Call of Duty: WWII

★★★★★★★☆☆☆ 8,3/10

Call of Duty je dechberoucí akční hra, která se tématikou 2. světové války navrací ke svým kořenům. Nechybí pasáže jako vylodění v Normandii v den D a spousta dalších ikonických lokalit, kde se odehrávaly monumentální bitvy války. Hra přináší výbornou hratelnost herní série Call of Duty, poutavý příběh a nechybí ani možnost “splitscreen” kooperace dvou hráčů na jedné konzoli. 

Koupit můžete zde:

Pokračovat na Mobilní hry s nejlepší grafikou

Sdílejte s ostatními

Napsat komentář